Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz. Pomagając innym pomagasz i sobie. Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście.– Robert Baden–Powell.
Zamieszkałem w Gminie w roku 2000. Jak każdy na początku, gdy zaczyna nowe życie w nowym miejscu interesowałem się własnymi potrzebami. Już po krótkim okresie „życie” nakazało większą aktywność. Osiedle, na którym mieszkałem napotkało swoiste problemy w tym przypadku z deweloperem – w naszym przypadku problemy z dostawą wody, a właściwie z jej rozliczaniem (opłatami) przez dewelopera. Jak w większości przypadków do puki nie ma problemów to nikt się nie interesuje pozostałą społecznością.
Przewodniczący wspólnoty mieszkaniowej Żółte Domy

Tu również było podobnie. Potrzeba było kilka lat ale zmieniono zarząd i powołano wspólnotę mieszkaniową. Od roku 2003 do 2015 starałem się w najlepszy możliwy sposób prowadzić Wspólnotę tak, aby zapewnić dla niej jak najlepsze warunki i możliwości na powierzonym mi stanowisku przewodniczącego wspólnoty.
Kolejnym krokiem było w roku 2006 włączenie się w społeczność sołectwa Mierzyn jako członek Rady Sołeckiej Mierzyna. Sprawowałem tą funkcję do roku 2010. Były to czasy silnej rozbudowy Mierzyn. Powstawało wiele nowych domów i osiedli. Problemów w związku z tym przyrastało. Rada Sołecka jest organem opiniotwórczym i doradczym. W tym czasie powstało wiele projektów w których uczestniczyliśmy.
Radny Gminy Dobra
Kolejnym etapem życia społecznego było wstąpienie do Rady Gminy jako radny wybrany z terenu sołectwa Mierzyn. Kadencja rozpoczęła się w roku 2010 i trwała do 2018 roku. Dwie kadencje były wielkim doświadczeniem w działalności Gminy i radnych oraz ich wpływu na miejscowości. Trudno wymienić zakres prac w tym 8 letnim okresie. Ale do głównych zaliczyć należy na pewno: budowa szkoły podstawowej w Mierzynie, poprawa stanu dróg – tu pewnie nigdy się nie skończy, bo jest ich bardzo wiele, ale uzgodnienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad doprowadziło do modernizacji drogi krajowej DK10, przebudowa drogi „Długa” w kierunku na Stobno, budowa terenu sportowego Mierzynianka, stworzenie możliwości wynikających z Budżetu Obywatelskiego , budowa i przebudowa infrastruktury podziemnej w tym kanalizacji sanitarnej i deszczowe, rozbudowa oczyszczalni ścieków i wiele innych, które wynikły z potrzeb mieszkańców.

Budżet Obywatelski
Kadencję jako Radny zakończyłem w 2018 roku. Nie zakończyło to działań na rzecz społeczności lokalnej. Przygotowałem dwa projekty do Budżetu Obywatelskiego.
Pierwszy dotyczył poprawy bezpieczeństwa w miejscowości Mierzyn na ulicy Długiej, Zeusa, Tytusa, Nasienna.

1. Poprawa bezpieczeństwa na drogach w Mierzynie – Montaż urządzeń BRD (poprawiających Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego) – sygnalizatorów
Opis projektu:
Zamontowanie urządzeń opartych o radarowy pomiar prędkości wyświetlany w sposób cyfrowy i graficzny informujący kierowców o przekroczeniu prędkości.
Cele:
- Poprawa bezpieczeństwa na drogach Gminnych w rejonach szkół, przedszkoli i ulic bez wydzielonych chodników.
- Wymuszenie informacją obniżenie prędkości samochodów.
- Uzyskanie informacji o natężeniu ruchu i średnich prędkości
Koszt inwestycji: 13 776 zł (Zrealizowany)

2. Modernizacja placu zabaw przy Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie
Opis projektu:
Projekt zakłada modernizację placu zabaw na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie znajdującego się w otoczeniu budynku szkoły. Plac zabaw jest wprawdzie wyposażony w zabawki zewnętrzne jednak wiele z nich wymaga już wymiany. Przeznaczony teren do wykonania nowej instalacji zostanie skorygowany zgodnie wymogami producenta zabawki i następnie zamontowana nowa zabawka. Pozwoli ona na zabawę jednoczesną do 55 osób i przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Podłoże zostanie przystosowane do ewentualnego bezpiecznego upadku z max. wysokości 2 m. Całkowita powierzchnia wraz ze strefą bezpieczeństwa do 14,2 x 12,2 m. Prace zostaną wykonane w terminie uzgodniony z włodarzami terenu.
Uzasadnienie:
Nowa inwestycja przeznaczona dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat wzbogaci teren szkoły. Zapewni jednoczesną zabawę dla ok 55 dzieci jednocześnie. Obecnie wykorzystywane zabawki są eksploatowane od wielu lat i teren wymaga rewitalizacji oraz urozmaicenia. Przeznaczona powierzchnia obecnie posiada już urządzenia wyeksploatowane oraz nie odpowiadające wiekowi dzieci.
Koszt inwestycji: 249 669,71 zł (Nie wybrany w głosowaniu)
Projekty unijne

1. Wyposażenie realizowanego budynku dydaktycznego Wydziału Informatyki i Biblioteka Główna Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
OPI, POIŚ UDA –POIS.13.01-003/08-00
2. „BADCIA I DZIADEK W SIECI”
POKL/1/7.3/127/09
3. Seniorzy na start
POKL/1/7.3/131/09
4. Babie lato
POKL/1/7.3/150/09
5. Moc Jesieni
POKL/1/7.3/151/09
6. Jesienny internet
POKL/1/7.3/191/09